5v06.com

5v06.com

Másodvetésű Borsó Fajta | Másodvetésű Borsó Fata Morgana

Ilyentájt már sokan felszedték a korábban vetett borsót, de a salátát, zöldhagymát, vagy éppen a hónapos retket is. Helyükre új növények kerülhetnek a kert kedvezőbb területhasznosításának érdekében. Milyen másodvetésre is alkalmas növények jöhetnek szóba? Elsőként a céklát említeném, mert a retek kivételével a legkisebb a kockázata, hogy az említett lekerült növényekkel azonos kártevője, kórokozója lenne. Ennek pedig fontos szempontnak kell lennie az újra hasznosított veteményes területen, mert igen sok bosszúságtól, növényvédelmi kezeléstől kímélhetjük meg magunkat. Ezért mindig érdemes fellapozni valamelyik kertbarát könyvet, hogy ne kockáztassuk a másodvetésű növényeink zavartalan fejlődését az előző növényeinken felszaporodott kártevőkkel, gomba kórokozókkal. Kiváló helye van a céklának a zöldborsó helyén. – fotó: Shutterstock Milyen növényeket vethetünk még júniusban? Júniusban vethető még a cékla. Vannak akik – magamat is ide sorolom – a zöldborsó helyére szokták elvetni ezt a 100-120 napos tenyészidejű növényt.

Tervezzünk másodvetést is! - Magyar Biokultúra Szövetség

  1. A másodvetés - gazigazito.hu
  2. Közösségi Kertek
  3. Borsó - BioKiskert
  4. 4d ultrahang örs vezér tér miskolc
  5. Supralux antirozsda színek
  6. Annushka másodvetése :: Szojamag
  7. Biztosítók Felügyeleti Szerve / Biztosító Társaságok Felügyeleti Szerve
  8. El clasico 2018 jegyek youtube
  9. Másodvetésű Borsó Fajta – Másodvetésű Borsó Fata Morgana
  10. Tanárképzés levelező eger
  11. Tondach Kékes ívesvágású fusionprotect cserép - piros - Tondach tetőcserép
  12. Vezess óvatosan szükségem van rád kulcstartó

Fajták a borsó - a legjobb faj, jellemzői és leírása

Tépősaláta Augusztus első napjaiban elvethetjük még a tépősaláta, a kínai kel és a bordás kel (Pak Choy) magját is. A sortávolságot 35-40 cm legyen. Az állományt palántakorban 30 cm-es tőtávolságra egyeljük ki. Madárbegy saláta Július végétől szeptember elejéig vethető, nagyon igénytelen növény, jól bírja a hideget. Magját legfeljebb 2 cm mélyre, sorba vessük, és kelés után 10-15 cm-re egyeljük ki. Rendszeres öntözés mellett 1-1, 5 hónap alatt kifejlődik. 5-6 leveles állapotban, gyökerestől szedjük. Édeskömény A ritkábban termesztett zöldségfélék közé tartozik. A gumóképződéshez a rövidnappalos körülmények kedveznek, így magját július közepétől lehet elvetni. A vetés mélysége 2-3 cm legyen. Az állományt kelés után, 4-5 lombleveles korban 15 cm-es tőtávolságra egyeljük ki. Tenyészideje a vetéstől a betakarításig 90-110 nap. Zöldborsó Augusztus végéig még megpróbálkozhatunk a zöldborsó vetésével, de csakis öntözött körülmények között. Erre a célra a korai fajták közül válasszunk. Sóska A sóskát áttelelőnek vessük augusztus végén, szeptember elején.

Zöldborsó - Villő MÁSODVETÉSRE IS

Önmaga után – az eltérő típusok keveredésének megakadályozásáért – vetőmagot ne termesszünk. Köles után tavaszi vetésű növény következzen. A betakarításkor elpergett magjai miatt tavaszi árpa és cirok ne kövesse.

Másodvetésű Borsó Fajta

Borsó - BioKiskert

Gyakran és kis adagokkal öntözzünk. Később az egyenletes (de nem bőséges) vízellátás megelőzi a gumók fásodását. A szalmával végzett talajtakarás visszatartja a gyomokat, és védi a gumót a fel fröccsenő sártól. A termesztés legfontosabb problémái A leveleket károsító földibolha a száraz körülményeket kedveli. Megelőző lépésként mulcsozzunk. Hűvösebb, csapadékosabb években viszont a gumót rontó kis fehér nyű, a káposztalégy lárvája tehet kárt az állományban. Igen fontos tényezői a megelőzésnek az erőteljes illatú növényekkel (például paradicsom, kerti zsázsa) való vegyes ültetés és a vetésváltás. Vegyszeres védekezést a rövid tenyészidő miatt nem javaslunk. Keresztény filmek online Papírbolt győr marcalváros

Annushka másodvetése :: Szojamag

A szemtermést borító toklász szerint megkülönböztethetünk piros, sárga szürke és fehér kölest. Vetésnorma 35 – 40 kg/ha. A vetés ideális mélysége talajállapottól függően 2-4 cm. Egyéves növény, amely fajtától függően 80 – 150 cm magasra nő meg. A köles érzékeny a hűvös időjárásra, ezért vetése akkor ajánlott, amikor a talaj hőmérséklete tartósan meghaladja a 10-12°C–ot. Vetésidő főnövényként május második dekádja. Másodvetésként pedig legkésőbb június utolsó, július első dekádja. A termesztettet fajta jellegeitől függően 90-120 napot tölt a táblán, így akár másodvetésben is termeszthető. Kedvezőek a tapasztalatok pl: a borsó utáni másodvetésű köles termesztését illetően, sőt akár korai őszi árpa fajták után is ajánlott a köles vetése. Vízigénye alacsony, 1 kg szárazanyag előállításához csupán 250 liter vizet igényel. A szárazságot jól tűri, de a bugahányás és az érés kezdete közti időszakban nő a vízigénye. Elővetemény iránt nem igényes, bármelyik növény után termeszthető. A legtöbb utónövény számára pedig kiváló vagy jó elővetemény.

Jöhet a másodvetés!

A természeteshez hasonló kertben a kártevő ellenségei is könnyen megmaradnak. A vetőmag-szükségletet a szokásosnál többre, 6-8 dkg/100 m2-re tervezzük. A kétnaponkénti öntözésen, valamint a kapáláson, gyomláláson kívül különösebb ápolást nem igényel. Vöröshagyma Július végétől augusztus közepéig vethető az áttelelő vöröshagyma, amellyel a nyár eleji hagymahiányt pótolhatjuk. Az áttelelő hagymát csakis öntözött körülmények között lehet termeszteni. A vetőmagot a tavaszi vetésnél mélyebbre, 3-4 cm-re vessük el, a sortávolság 25-30 cm legyen. A hagymamag nyáron rosszabbul csírázik, ezért nagyobb magmennyiséggel (8-10 dkg/100 m2) számoljunk. Az ősz folyamán rendszeres kapálással akadályozzuk meg az elgyomosodást. Az áttelelő hagyma akkor hoz a következő évben nagy biztonsággal jó termést, ha a hideg beállta előtt ceruzavastagságúra megnő. Március közepétől zöldhagymaként, május végén, június elején pedig főzőhagymaként szedhetjük. (Átteleléshez bevált nálunk a Góliát és a Radar, de érdemes más fajtákkal is kísérletezni. )

Futtathatjuk akár az alacsonyabb, akár a magasra növőt a kerítésre is, vagy uborkahálóra, így a szár nem dől el, és nem rothad meg a termés. Onnantól kezdve, hogy a borsó érni kezd, folyamatosan szedhetjük. Az időpontok fajtánként eltérőek. Termeszthetjük hálóra futtatva is. Két sor közé műanyaghálót feszítünk ki, amin a borsó felfuthat, így a csapadékos időjárásban sem károsodik. Vetés áprilisig Április végével lezárul a borsó vetésének idénye, és ez a berögződés nem alaptalan. Leírás és Paraméterek Zöldborsó - Villő másodvetésre Kései érésű, nagy szemű, hosszú hüvelyű fajta. Fuzáriumnak és lisztharmatnak jól ellenáll, a hüvelyben 7-9 sötétzöld, nagy szem található. Utánvetésre is javasoljuk, mert jól tűri a melegebb nyári napokat. Friss fogyasztásra és fagyasztásra javasoljuk. Kései érésű. Fuzáriumnak ellenálló fajta Lisztharmatnak ellenálló Másodvetésre alkalmas Hüvelye hosszú, benne átlagosan 7-9 szem sötétzöld borsó található. Frisspiaci célra és feldolgozásra is használható. További képek Vélemények Erről a termékről még nem érkezett vélemény.

másodvetésű borsó fata morgana

5v06.com, 2024