5v06.com

5v06.com

2017 Ben A Minimálbér - Ennyivel Emelkedik A Minimálbér És A Garantált Bérminimum...

2 jan 2017 A teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére a legkisebb kötelező alapbér – azaz a minimálbér – bruttó 127. 500 Ft lesz ( melynek összege adókedvezmények nélkül nettó 84. 788 Ft). A részmunkaidős alkalmazottnak ennek arányos része jár. – hetibér alkalmazása esetén: 29. 310 Ft – napibér alkalmazása esetén: 5. 870 Ft – órabér alkalmazása esetén: 733 Ft A garantált bérminimum, mely a legalább középfokú iskolai végzettséget, illetve középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló esetében jár, bruttó 161. 000 Ft – ra emelkedik (ami 107. 065 Ft nettó bért jelent). – hetibér alkalmazása esetén: 37. 020 Ft – napibér alkalmazása esetén: 7. 410 Ft – órabér alkalmazása esetén: 926 Ft

Emelés

Hozzátette ugyanakkor, hogy a minimálbér-emeléssel több mint 10, 5 százalékkal, a garantált bérminimum esetében pedig több mint 20 százalékkal fognak növekedni a munkáltatók személyi jellegű ráfordításai, ami nagymértékben befolyásolja a vállalkozások jövedelmezőségét. Ezzel szemben a társasági adó (tao) 1 százalékpontos csökkentése a kis- és közepes vállalkozásoknál - 10-ről 9 százalékra 500 millió forint alatti adóalapnál - nem fog igazi hatást kiváltani. Hozzátette, hogy a közép-európai adóversenyben még a hosszú távú adócsökkentési terv megvalósulásával is hátrányban maradunk. A most 48, 25 százalékos adóék, amely kiemelkedően magas mind a régióban, mind Európában, 2022-re 41, 4 százalékra fog csökkenni, de a környező országokhoz képest még mindig magas lesz, a lengyelek, csehek, szlovákok továbbra is versenyképesebbek lesznek. "Hátrányba kerülnek azok a kis- és középvállalkozások, amelyek minimálbért vagy garantált bérminimumot fizetnek (Szmicsek Sándor) Szmicsek Sándor, a Mazars könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó cég adópartnere kedvezőnek tartja ugyan a jövő évi 5 százalékpontos, illetve a 2018-as 2 százalékpontos járulékcsökkentést, de felhívta a figyelmet arra is, hogy a kis cégeknél a tehercsökkentés nem ellensúlyozza a minimálbér emeléséből fakadó többletterheket.

Az MTI-nek kifejtette, Magyarországon nagyon magasak a bérre rakódó munkaadói terhek, ami jelentős versenyhátrányt okoz a környező országokhoz képest. A járulékok csökkentése javítja a versenyképességet, főként a nagyobb cégek esetében - mondta a szakértő. Felhívta ugyanakkor a figyelmet arra, hogy az intézkedések hátrányosak lehetnek azoknál a kis- és középvállalkozásoknál (kkv), amelyek jellemzően minimálbért, illetve garantált bérminimumot fizetnek dolgozóiknak. Ezeket ugyanis nem kompenzálja a munkaadói járulékok 5, illetve 2 százalékpontos csökkentése, mert ennél nagyobb mértékben nő mind a minimálbér, mind a garantált bérminimum. Ezek a kkv-k versenyhátrányba kerülnek, illetve áremelésre kényszerülnek - fejtette ki. "A kormány jelentős és érezhető segítséget nyújt a munkaadóknak" (Pankucsi Zoltán) Pankucsi Zoltán, a Deloitte Zrt. adó- és jogi tanácsadási igazgatója szerint a gazdaság számára jó hír, hogy gyorsan megszületett a megállapodás a bérekről és az adócsökkentésekről. A döntés alapján egyértelmű, hogy mind a munkaadók, mind a kormányzat tenni kívánnak a munkaerő-elvándorlás ellen, és abban érdekeltek, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű munkavállaló álljon rendelkezésre a hazai termelő és szolgáltató szférában.

"Nem ért véget a bérharc" - MaSzSz Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MaSzSz) elnöke azt mondta, "nagy nap a mai", ilyen mértékű béremelésre hosszú évek óta nem volt példa. Sikerült elérni a szakszervezet stratégiai célját, hogy 2018-ra a minimálbér elérje az egyfős, egykeresős létminimum értékét, azaz a megélhetéshez szükséges bért. Hangsúlyozta, nem ért véget a bérharc, a járulékcsökkentést ugyanis béresíteni kell a munkahelyeken. Szeretnék elérni, hogy a garantált bérminiumum feletti bérkategóriákban is legalább kétszámjegyű béremelés legyen - jelentette ki. Ezért még helyben meg kell küzdeni, ezért nagyon fontos a mostani, kiindulópontot jelentő megállapodás - tette hozzá. Elmondta, hétfőn a MaSzSz elnöksége úgy döntött, felsorakozik a megállapodás mellett, további tevékenységet a munkahelyeken fogják folytatni, hogy a minimálbér emelés oda is "leszivárogjon". "Nagy teher a munkaadóknak a minimálbér és bérminimum-emelés" - MGyOSz Futó Péter, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGyOSz) elnöke a munkaadók vállalásának súlyára hívta fel a figyelmet.

Garantált bérminimum

Ezek alapján jövőre a minimálbér 127. 500 forint, a szakmunkás minimálbér pedig 161. 000 forint lesz. A béremelés terhe mellett a kormány jelentős adócsökkentést biztosít a munkáltatóknak, így egységesen 9 százalék lesz a társasági adó. A kisvállalkozói kedvezmény a duplájára nő, a munkáltatói járulékok 2017-ben 5 százalékponttal, majd 2018-ban további 2 százalékkal csökkennek. Amennyiben 2017-ben a béremelés megfelelő mértékű lesz, úgy 2018-ra akár 2, 5 százalékkal is csökkenhet a szociális hozzájárulás mértéke. A sajtótájékoztatón Csenger-Zalán Zsolt az első Orbán-kormány minimálbéremeléssel kapcsolatos rendelkezéseire utalva kijelentette, hogy " akkor is igazunk volt, most is igazunk van, mert attól lesz az embereknek több pénze, ha megemelik a minimálbért. " A kormány elkötelezett abban, hogy a magyar dolgozóknál több pénz maradjon, és a vállalkozások terheinek csökkentésével Magyarország az EU-n belül az egyik legvonzóbb befektetési célországgá válhasson. A kormány álláspontja szerint a béremelés a felelős gazdálkodás eredményeként megvalósult gazdasági növekedés miatt válhatott lehetővé, azaz nem hitelből finanszírozzák.

"Mi vállaltuk a legtöbbet" - mondta. Nagy teher a munkaadóknak a 15 és 25 százalékos minimálbér és bérminimum-emelés, és az ezzel együtt járó további fizetésemelések, de meggyőződésük, hogy ez hozzájárul az ország versenyképességének jelentős növekedéséhez és a szakképzett munkaerő megtartásához. Adószakértők és elemzők mondták a 2017/2018-as minimálbéremelésről és járulékcsökkentésről A keddi döntést azóta adószakértők és elemzők is sorra kommentálják, közülük idézünk. Adószakértők: a járulékcsökkentés kedvező, de a béremelés a kis cégeknél problémát jelenthet Kedvezőnek tartják az MTI által megkérdezett adószakértők a munkaadói járulék csökkentését, ugyanakkor arra is figyelmeztettek, hogy a kis cégeknél a tehercsökkentés nem ellensúlyozza a minimálbér emeléséből fakadó többletterheket. "A hosszú távú adócsökkentés megvalósulásával még hátrányban vagyunk" (Hegedűs Sándor) Hegedüs Sándor, az RSM Hungary Zrt. adóüzletág vezetője pozitívumként értékelte, hogy a kormányzat a munkaadók érvelését meghallgatva 5 százalékponttal csökkenti a szociális hozzájárulási adót 2017-ben a múlt héten javasolt 4 százalékpont helyett.

600 400 Inwork 2016-12-06 Minimálbér, Garantált bérminimum és járulék változások 2017-ben Közzétették a bérmegállapodást, amely 2017 január elsejei hatályba lépése után érinti a minimálbért, a garantált bérminimumot és a munkáltatói terheket is a következő két évben. A kötelező legkisebb havi munkabér (minimálbér) összege: 2017. január 1-től 15 százalékos emeléssel 127. 500 Forint 2018. január 1-től 8 százalékos emeléssel 138. 000 Forint A garantált havi bérminimum összege (legalább középfokú végzettséget igénylő munkakörökben foglalkoztatott munkavállalók estében): 2017. január 1-től 25 százalékos emeléssel 161. 000 Forint 2018. január 1-től 12 százalékos emeléssel 180. 500 Forint A munkáltatói adóterhek a következő években – több lépésben – csökkenni fognak. A munkáltatók által fizetett szociális hozzájárulási adó mértéke: 2017. január 1-től 5 százalékpontos csökkentéssel 22 százalék 2018. január 1-től 2 százalékpontos csökkentéssel 20 százalék Amennyiben a versenyszférában 2017-ben legalább 11 százalékkal nő a bruttó átlagkereset az gyedévben az előző évi azonos időszakhoz képest, akkor további 0, 5 százalékos szociális hozzájárulási adó csökkentéssel lehet számolni.

Facebook

  1. 2017-ben a minimálbér 15, a garantált bérminimum 25 százalékkal nő, a munkáltatói járulékok 5 százalékponttal csökkennek.
  2. 2017 ben a minimálbér 2019
  3. 2017 ben a minimálbér 2021

A minimálbér 2016-ban bruttó 111. 000, nettó 73. 815 forint. 2017-ben bruttó 127. 500 forintra, a nettó 84. 788 forintra emelkedik. A bérminimum 2016-ban bruttó 129. 000 forint, nettó 85. 785 forint. 2017-ben bruttó 161. 000 forintra, a nettó 107. 398 forintra emelkedik. 2018-ban a minimálbér újabb 8, a bérminimum 12 százalékkal nő és további 2 százalékponttal csökkennek a járulékok. Vissza az adósok(k) -hoz! A honlapon található írások figyelem felhívó jelleggel készültek és tájékoztatásul szolgálnak. Felhívjuk a figyelmet honlapunk jogi nyilatkozatában foglaltakra, amely szerint írásainkban szereplő információk nem helyettesítik a szakmai tanácsadást és nem szolgálnak bármely döntés vagy cselekmény alapjául, azokat a konkrét esetekben mindenki csak a saját kockázatára használhatja fel, illetve az érintett szabályok kivonatos ismertetése, értelmezése miatt nem vállalhatunk felelősséget.

Amennyiben a reálkereseti mutató 6 százalékkal nő, úgy 2019-től további négy alkalommal fog csökkenni a szociális hozzájárulási adó mértéke. Előre várhatóan mindig 2 százalékponttal. De erről 2018. évet követően évente folytatnak majd egyeztetéseket. Foglalkoztatási kedvezmények: A szociális hozzájárulási adó csökkenésével az abból érvényesíthető kedvezmények maximum mértéke is 22 százalékra csökken. Kérdése van? Keressen bennünket elérhetőségeinken vagy kattintson ide.

A kormány megállapodott a 2017-es és 2018-as év minimálbéremeléséről és járulékcsökkenéséről. Ezzel mérföldkőhöz érkezett a magyar gazdaság: 2018-ra a minimálbér végre eléri az egyfős, egykeresős létminimum értékét, azaz a megélhetéshez szükséges bért. Ez a cikk 2058 napja frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek. Megállapodott 2016. november 22-én, kedden a kormány a szociális partnerekkel a következő két év minimálbéremeléséről és járulékcsökkentéséről; a nemzetgazdasági miniszter a megállapodásnak köszönhetően gyorsabb gazdasági bővülést vár, a 2, 3 százalékos GDP-arányos jövő évi hiányszámon szerinte nem kell változtatni, de ha szükséges a kormány márciusban módosíthatja a költségvetést. Hogyan változik a minimálbér, a bérminimum és a járulékok 2017/2018-ban? Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) ülését követően kedden Budapesten bejelentette: 2017-ben a minimálbér 15 százalékkal nő, a garantált bérminimum 25 százalékkal nő, a munkáltatói járulékok pedig 5 százalékponttal csökkennek.

5v06.com, 2024